LETOVÉ PODMÍNKY

Vyhlídkové lety a letové podmínky

Den a čas vzletu se potvrzuje 12 hodin předem s ohledem na předpověď počasí. Místo startu se vybírá dle přání zákazníka a je závislé na síle a směru větru. Vyhlídkové a propagační vzlety se konají pouze za meteorologické situace, která zajistí pouze bezpečné provedení letu. To znamená, že platí meteorologické omezení:

  • vítr max do 4 m/s
  • dohlednost min. 5 km
  • bez dešťových srážek

JAK SE MÁM PŘIPRAVIT NA VYHLÍDKOVÝ LET?

Pro vyhlídkový let jsou nejdůležitější pevné, nejlépe sportovní boty. Na oblečení moc nezáleží (pohodlné sportovní oblečení). V balonu není větší zima než na zemi a zároveň v balonu nefouká, neboť letíme po větru. Vyhlídkový let balonem si je možno natočit nebo nafotit.

JAK PROBÍHÁ VYHLÍDKOVÝ LET?

Sejdeme se na předem domluveném místě. Seznámíte se s pilotem a posádkou a po krátkých přípravách nafouknutí balonu odletíte na vyhlídkový let. Tento vyhlídkový let balonem trvá cca 1 hodinu. Balon letí vždy po větru a místo přistání si hledá pilot během letu. Balon sleduje doprovodné vozidlo s posádkou a jsou vzájemně spojeni vysílačkou. Po přistání vás čeká tradiční balonářský křest s přípitkem a předáním Certifikátu. Celá akce trvá 3 – 4 hodiny.

PRO KOLIK OSOB JE URČENÝ BALÓNOVÝ KOŠ?

Můžeme nabídnout dva balóny. Menší balón je určen pro 3 osoby + pilot, větší balón pro 5 osob + pilot.